Ми живемо в унікальний історичний час, коли кожна людина стає свідком того, як змінюється наша планета (кліматичні, технологічні, фінансово-економічні процеси) та людські взаємовідносини разом з цим.
За всю історію людства, такі глобальні перетворення можливо порівняти лише з "Всесвітнім потопом" — легендарна історія знищення першого світу та людства Богом через сорокаденний дощ, розлив рік чи то велику хвилю і затоплення всієї землі водою. Історія потопу відображена в історіях і легендах більшості культур світу.
Однак, щоденно спілкуючись з небайдужими людьми бачимо, що українці не в змозі усвідомити елементарних речей — це стосується розбудови суспільних взаємовідносин.
Тобто, більшість українців розуміє, що діюча повністю «закрита», корупційна, непідконтрольна громадянам система державного управління себе вже вичерпала. Також розуміють, що потрібно не "прізвища міняти", а докорінно змінювати систему управління країною. Але, при цьому, люди не усвідомлюють головного, що НОВА СИСТЕМА управління може з'явитися, лише за умови використання принципово НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ (інструментів).
Ось тут і виникає питання, чи готові МИ усвідомити та сприйняти нові технології? Адже, постійно повторювати та закликати оточуючих людей до об'єднання, без конкретних пропозицій – це марна справа і трата часу!
«СИСТЕМУ МОЖНА ЗАМІНИТИ ЛИШЕ ІНШОЮ, БІЛЬШ ЕФЕКТИВНОЮ СИСТЕМОЮ» — це аксіома, яка не потребує доказів. Якщо це зрозуміло, тоді розглянемо деякі практичні порівняння "старого" та "нового".
В громадянському суспільстві будь-які взаємовідносини починаються з колективного прийняття рішень. Тобто, якщо ви самостійно щось хочете зробити, вам не потрібно нічого ні з ким узгоджувати, ви захотіли – прийняли рішення і зробили. Інша справа, коли розбудовується колективна взаємодія в рамках певної організації, де учасники перед тим, як щось спільне зробити погоджують плани та приймають колективні рішення. До речі, зазвичай, такі процедури прописуються в Статуті організації.
Майже 100% інститутів громадянського суспільства в Україні розбудовують свою внутрішню операційну роботу з використанням паперових носіїв, та організаційну діяльність на застарілих принципах початку ХХ сторіччя, шляхом проведення очних засідань. Тобто, вступ до організації відбувається шляхом написання ОБОВ'ЯЗКОВОЇ ПАПЕРОВОЇ ЗАЯВИ, ця процедура прописана в усіх діючих громадсько-політичних об'єднаннях. Ви ніколи не дізнаєтеся скільки активних членів наразі існує в організації, адже в паперовому вигляді промоніторити це занадто складно, практично неможливо. Йдемо далі.
Як згадувалося вище, суспільні взаємовідносини починаються з колективного прийняття рішень, тобто, проведення регулярних очних засідань (зборів, конференцій, нарад, з'їздів тощо), на яких приймаються рішення – це єдина легітимна процедура, яка прописана в Статутних документах усіх діючих організацій. На підготовку, організацію і проведення очних засідань витрачається багато часу, а також, хто впливає на формування порядку денного питань, які в подальшому розглядаються та приймаються — той фактично керує роботою організації. Йдемо далі.
Документообіг який ведеться в організаціях відбувається в переважній більшості випадків в паперовому вигляді. Деякі організації задля економії коштів звичайно переходять в цифровий формат ведення документообігу. Йдемо далі.
Фінансова звітність ведеться не прозоро і без можливості додаткового контролю з боку учасників. Тобто, щоб отримати інформацію про рух грошових коштів в організації, потрібно мати доступ до банківського рахунку, а також повні дані щодо проведення платежів і можливість порівняти цю інформацію з поточною діяльністю організації, та прийнятими рішеннями (доступ до документообігу).
Таким чином, в староформатних організаціях більшість перерахованих процедур мають паперову основу, з очним принципом прийняття колективних рішень та обмеженим доступом до документообігу для більшості учасників організації. Тобто, закритість, обмежений доступ, неможливість здійснення контролю та багато інших маніпуляційних факторів створюють умови, за якими внутрішнє управління таких організацій одноосібно узурповується її керівництвом.
Саме тому, в українському суспільстві за останні десятиліття відсутні приклади Всеукраїнських, успішно розбудованих, структурованих, ефективно працюючих громадсько-політичних організацій. Жодна з утворених не змогли продемонструвати, запобігти і протидіяти одноосібній узурпації, яке відбувається з боку керівництва організації. Староформатні структури управління є повністю непідконтрольними, абсолютно безвідповідальними, безнадійно застарілими та маргінальними!))
На цьому, пропонуємо перейти до розгляду більш ефективних методів, засобів та інструментів колективного управління при використанні яких створюються протилежні умови, такі як: відкритість, прозорість, контрольованість, прогнозованість, відповідальність. Тобто, такі якості формуються лише у ВІДКРИТИХ СИСТЕМАХ колективного управління, які використовують принципово нові технології щодо розбудови внутрішньої організаційної структури.
Ви знали, що вступ до організації можливо здійснити в мережевому форматі, через сайт (сторінку) організації, з повністю дотриманням юридичних вимог?
Тобто, не потрібно писати ніяких паперових заяв, достатньо лише відкрити сайт ➡️ https://vlada.fb.ua пройти ідентифікацію через систему «BankID» і вступити в організацію акцептувавши електронну заяву. Натиснувши кнопку ви стаєте повноцінним учасником організації. Уявіть собі, наскільки це просто. Більш того, на сайті є повний перелік всіх учасників, який будь-хто може побачити. Таку відкритість не може продемонструвати жодна з існуючих організацій!
Йдемо далі. Неможливо розбудовувати ефективну діяльність без членських внесків, які до речі є обов'язковими. На сторінці організації є вкладка "ВНЕСКИ", де можна автоматично сплатити щомісячні внески та побачити рух грошових коштів в організації. Тобто, будь-який учасник може самостійно проконтролювати куди спрямовуються спільні кошти. Якщо буде щось незрозумілим, він може задати питання. Таким чином формується довіра, яка заснована на публічному контролі. Знову ж таки прозорість!
Йдемо далі. Колективні рішення, які є основою організаційної роботи. Не потрібно обирати "зручний час" для проведення очних засідань. Не потрібно витрачати час на проїзди, щоб взяти участь в голосуванні. Не потрібно всім бути обов'язково присутніми для дотримання "кворуму", тобто легітимності в прийнятті рішень. Всього цього не потрібно, адже мережевий формат дозволяє ефективно, персоніфіковано, з мінімальними витратами (часу, зусиль) проводити голосування через інтернет. До речі, такий спосіб дозволяє уникнути "анонімної" колективної безвідповідальності, тому що результати (хто за що проголосував) бачать всі учасники.
Йдемо далі. Після прийняття колективних рішень остається зафіксований в протоколі результат роботи, який автоматично генерує система. Це основна функція, яка дозволяє запобігти подальшому фальшуванню документів і результатів голосування. Адже, багато хто з нас спостерігали за такою ганебною маніпуляційною практикою, коли, навіть у Верховній раді після закінчення голосування змінювали (фальшували) тексти законів. Також, електронний документообіг дозволяє запровадити контроль за виконанням прийнятих рішень. Тобто, організаційна діяльність може бути контрольованою кожним учасником. Хіба це не є основою "народовладдя", про яке так багато говориться останнім часом?!
Отже, заключне резюме, Мережевий формат — який повністю змінює, відкриває, робить прозорими і контрольованими взаємовідносини всередині громадсько-політичних об'єднань, це єдиний шлях виходу з системної управлінської кризи. Правовий нігілізм, розквіт корупції, свавілля держслужбовців тощо, це лише причинно-наслідкові зв'язки та ознаки кризи в системі управління країною… І тільки в наших силах це зупинити (змінити).
В ЄДНАННІ СИЛА — В БОРОТЬБІ ПЕРЕМОГА!
Точкою кристалізації і гуртування є мережа координаційних груп ➡️ https://spilno.fb.ua